Yapıştırıcı özelliği bulunan kimyasal reçineye epoksi adı verilmektedir. Termosetler grubuna dahil olan epoksi oldukça dirençli bir maddedir. Ağırlıklı olarak yüzey kaplama ürünü olarak tercih edilen epoksi maddesi, aynı zamanda boya ya da astar olarak da kullanılabilen bir üründür.

Epoksi maddesinin özellikleri nelerdir?

Hijyenik bir ürün olan epoksinin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Dirençli bir madde olmasının yanında sürtünmelere karşıda dayanıklı bir üründür. Çatlama – kayma – kırılma yapmadığı gibi sıklıkla bakıma ihtiyaç duymayan bir maddedir. Bakım ihtiyaç duyulması halinde tamiri kolaydır. Darbesel olaylara karşı dayanıklı ve su geçirme özelliği olma bir üründür.

Epoksi zemin nasıl uygulanmaktadır?

Öncelikle zemin iyice temizlenir ve kuru olması gerekmektedir. Uygulanacak olan zemin makine yardımı ile kırılarak, tozu temizlenir. Astar rulo zemine uygulandıktan sonra, hazırlanmış olan karışım yere dökülerek, mala yardımı ile çekilir. Daha sonra üzerine özel kum serpiştirilir. Kuruduktan sonra zemin zımpara yardımı ile taşlanır.

Epoksi boya nedir?

Solventli ya da solventsiz olarak çeşidi bulunan epoksi boya, kullanıldığı ortamda estetik bir duruş oluşturmaktadır. Oldukça geniş renk noktaları mevcuttur.

ozerepoksi.com