Self leveling epoksi kaplaması, kendi kendine yayılan bir zemin kaplama türüdür. Endüstriyel anlamda oldukça fazla tercih ediliyor olmasından dolayı, sadece 5 gün içerisinde hazır olan self leveling epoksi zemin ile çalışma alanlarınız anında hazır olacaktır.

Self Leveling Epoksi Uygulaması Adımları

Self Leveling zemin kaplama m2 9 Euro+KDV Fiyat,min 7 yıl ürün ve uygulama garanti sürelerimiz,Uluslararası kalite belgeli Ürünlerimiz ve Uzman teknik ekiplerimizle Kaliteli işçilik hizmetlerimiz, Herşey dahil anahtar teslim fiyatlandırmalarımız.

Epoksi Self Leveling kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren derzsiz bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama İle zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan 6-8 saat sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Bu zemin İyileştirme yöntemi İle çalışma, iş süresi aksaklıklarının getireceği kayıpların önüne geçilebilir.

Epoksi zemin kaplama, hızlı bir yöntemdir.Mermer,Granit, Fayans, Mozaik, Parke,Halı,Muşamba ve her türlü zemin kaplamadan,Daha kaliteli,Dayanımlı,Dekoratif,Antibakteriyel,Ekonomik ve uzun süre dayanımlı mükemmel bir kaplama malzemedir.Her Epoksi malzeme heryer için geçerli değildir.Projenize uygun,Doğru ürün tercihi ve doğru uygulama ekiple çalışmanız halinde bu geçerlidir.Epoksi zemin kaplama ciddi ve teknik uygulama gerektiren bir üründür.Her zemine uygun değildir,Boya badana gibi algılanmamalıdır,Boya değildir.


Epoksi Kaplama elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, sigara fabrikaları, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, mobilya endüstrisi, plastik üretim tesisleri, istasyon ve spor komplekslerinde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Tesviye Şapı Öncesi Zemin Hazırlığı

İlk olarak tesviye şapı olacak alanda iyi bir analiz yapılmalıdır. Zemin testi sonuçlarına göre kullanılacak olan self leveling şapı için, gerekli olan tüm malzemeler hazır olmalıdır. Zemin kontrol edilerek, hasarlı olan, çöküntülü olan veya çöküntü oluşabilecek alanlar, ince veya kalın tip Tamir harcı ile tamir edilmelidir. Uygulama yapılacak olan zeminde yağ, toz, kir ve nem vb. olmamalıdır. Bu nedenle uygulama öncesinde temizlik yapılması önerilir.

Self Leveling Şapı Uygulaması

Hazır olan self leveling epoksi şapını, öncelikli olarak bir taşıyışı yardımı ile (kova vb.) uygulamayı yapacağımız alana düzgün bir şekilde aktarmalıyız. Yetecek kadar aktarma yaptıktan sonra, mala ve kirpi mala yardımı ile düzgün bir şekilde zemine yayarak, işlemi sonuçlandırmak için şap sonrasında, yüzeyi gözle kontrol etmeliyiz. Eğer baloncuk, boşluk yada kirli noktalar bulunması durumunda, o kısımlar tamir edilmelidir.

Bu işlemler sonrasında self leveling epoksi zemininiz sadece 5 gün içerisinde kullanıma hazır olacaktır.

Kullanım Alanları

Epoksi Self Leveling Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, sergi salonlarında, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Orta kalınlık sınıfına girer.
Kalınlığı 1 mm – 3 mm arasında değişmektedir.
Pürüzsüz yüzey
Sürtünme, aşınmaya ve darbeye orta oranda dayanıkl
Kolay Temizlenebilme niteliği
Anti Bakteriyel Özeliği
Su geçirmez, toz tutmaz
Onarımı, bakımı kolay ve ucuz
Zemine yüksek yapışma niteliği