Antisatik epoksi zemin kaplama iletken epoksi sınıfına giren epoksi kaplama sistemidir. Antistatik epoksi kaplamanın kullanımındaki asıl amaç çalışma ortamında bulunan elektrik enerjisini kendi üzerine çekmesi ve istenmeyen akımları toprağa ileterek ortamdan uzaklaştırmasıdır. Antistatik Epoksi düz yüzeyli ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenmekte olup, mekanik mukavemeti yüksektir.

Günümüzde gelişen teknoloji zemin kaplama konusunda da bizlere yeni metotlar yeni ürünler kullanma imkanı sunmuştur. Bunlardan bir tanesi ise iletken epoksi ESD epoksi boyalardır. Hafif yaya trafiğinin olduğu işletmelerde iletken antistatik (ESD) epoxy kaplama yerine film tabaka kalınlığı daha az olan elektrostatik, kondaktif epoksi boyalar mevcuttur. Bu kondaktif antistatik boyalar multilayer, self leveling gibi tekniklerle yaptığımız endüstriyel antistatik epoksi kaplamalardan daha ekonomik ve daha kolay uygulanan sistemdir.

Türkiye genelinde Antistatik Epoksi zemin kaplama uygulamaları , firması Özer epoksi Özer Epoksi 26 yıllık tecrübesi 7 yıl garantili Avrupa standartlarında uygun malzemeleri ile epoksi zemin kaplama uygulamalarını, epoksi boya satışı hizmetini, malzeme ve işçilik garantili anahtar teslimi yapmaktadır.