Garaj epoksi kaplama kullanılan Epoksi Kaplamalar, hem yapıya verdiği fiziksel yükün az olması, hem de uzun ömürlü, kolay temizlenebilen ve toz yaratmayan epoksi yüzeyler olması sebebiyle tercih edilmektedir. Son yıllarda dünyada ülkemizde özellikle pek çok firmanın yanı sıra alışveriş merkezleri ,konut otoparkları ,fabrikalar ve daha bir çok açık ve kapalı otopark garaj vb yapılar epoksi zemin kaplamaları kullanılmaya başlanmıştır.

Açık ve kapalı otopark ve garajlar çeşitli epoksi zemin kaplama sistemleri uygulanabilmektedir. İsteğe bağlı olarak düz ve parlak yada portakal kabuğu desenli uygulamalar yapılmaktadır. Mecvut zeminin tozumaması zemin güçlendirmesinde yüksek mukavemet sağlayarak su geçirimsiz yek pare istenilen her renkte uygulamaları yapılmaktadır.

Otopark ve garajlarda epoksi zemin kaplamanın en büyük avantajları tozumayı önlemesi yön ve yönlendirme işaret ve çizgilerinin belirgin halde ortaya cıkarmasıdır. İstenildiği takdirde yönlendirme çizgileri fosforlu epoksi boya ile elektiriğin kesildiği zamanlarda ve ışığın azolduğu durumlarda sürücü ve yayaları uyarıcı şekilde uygulanabilmesidir.

Otopark ve Garajlarda kullanılan Epoksi Zemin Kaplamanın Avantaj ve Özellikleri

Yaya ve araç tarfiğine müsait bir epoksi zemin kaplamadır.
Tamiri ve onarımı mümkün bir epoksi zemin kaplamadır.
Yüzeylerin Temizlenmesi kolay hijyenik ve pratiktir.
Epoksi Zemin Kaplama Su geçirimsiz olduğundan su izolasyon görevide yapar
Ortalama film tabaka kalınlığı 1.mm- ile 3mm arasında değişir.
Epoksi Zemin kaplama Geniş renk seçenekleri ile dekoratif uygulamalar için uygundur.

 

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir